Перейти до основного вмісту
Пасмурне небо

Біль - дуже специфічне переживання. 

По простому - болить те, що вже поламано, порвано (т9 виправляє на поховано), зруйновано.

Біль означає, що ніколи вже так само не буде. Біль - сигнал незворотніх процесів. Якщо у вас є щось, що болить, - в цьому місці - *була* границя. Навіть, якщо всіма вміннями вам вдасться відбудувати її - вона вже буде іншою - *відбудованою*. Не варто обманюватися ілюзією, що вдалося відновити, як було.

Важливо не плутати біль із травмою. 

Травма - це коли вам не вдалося відбудувати границю, де було боляче, не вдалося в тому самому місці. 

Вилікувана травма - це границя в новому місці. Це коли вам вдалося пережити біль. Люди з вилікуваною травмою - змінилися. 

Люди, яким боляче, і стосунки, в яких боляче - все ще ті самі стосунки. 

Стосунки з травмою - це нові стосунки, по зовсім інших правилах. Можна скільки завгодно сподіватися і надіятися, що травмована людина в місці зруйнованої границі буде вести себе, як і раніше, але досягнути можна тільки болю того, хто намагається її там знайти, болю втрати, але точно не відновлення стосунків на попередньому рівні. 

Інновації в стосунках - це здатність помітити нові границі, нові контакти. Інновації - це шлях до стосунків, це повага до нового іншого, який(яка) був і став іншим. Щоб бути інноватором, потрібно вміти хоронити старі границі, щоб на їх, або на новому місці, змогли піднятися нові границі, нові контакти, хай навіть з "тими самими" людьми.

Категорії