Брак гештальта...

Ви є тут

Брак гештальта...

Первинні вкладки

  Здається постінтенсивний постконтакт ( (c)Женя) вийшов на фінішну пряму, я залишився сам в великому місті і після шикарно проведених вихідних, перечитуючи Андрія і його сімейні основи згадав слова терапевта на терапевтичній групі, в яких з здивуванням було щось на зразок "После интенсива иногда не понимаешь, какой идиот придумал институт брака"
  Live

  На шляху становлення терапевта постійно виникають складності по типу "заборонено". Заборона йде в розріз із бажаннями.

  Я хочу, але...
  Мені потрібно, але...

  Ну і так далі
  А саме незвичне, що в терапії завдання часто стоїть - позбавитись заборон. Бо чи не єдиним варіантом слідування заборонам - це маленька смерть бажання і почуттів, а з ними і потреб.

  Брак(Шлюб) дістався мені в якомусь своєму варіанті.
  Мої батьки обоє мали досвід першого шлюбу, я - один із результатів другого. Вірність ніколи не була ядром стосунків в моїх Богів. Я підозрюю, що ніколи навіть не чув цього слова. Але в мене була вшита базова форма поваги і привязаності.
  Тато, ти мені передав можливість і знання того, що є частина життя, доступна тільки собі самому. Про неї не знають навіть самі близькі. При цьому від тебе я також отримав особливість сильно ранитись, хоча за тобою я ніколи цього не спостерігав, по причині, названій першою. Мабуть по цій же причині я не плакав... Мабуть по цій причині ти пішов, не віддавши мені всього, що хотів, залишивши те, що я взяв. Від тебе я знаю, що моє життя в безпеці.
  Мама... От написав і розумію, що слів бракує. Не існує в мені тієї частинки душі, в якій ти не побувала. Форми тобою для цього було вибрано надзвичайно різні і складні. І за це я ненавиджу і люблю тебе. В свій час любив більше за своє життя. Дякую тобі за це.
  Потреба в любові. Це від тебе. Ця потреба мабуть вшита додатковою хромосомою десь в мені, поряд із хромосомою болі і одинокості. По цій причині відстань - це поки що мінімально необхідна запорука наших з тобою стосунків, хоча і ціна за це - життя. Від тебе я навчився повазі до іншого при наявності зверхності. Від тебе в мене сльози на очах і тремтіння в пальцях.
  Від Вас я знаю, що ненависть і злість можлива на того, кого любиш. Я тоді кидав у Вас помідорами саме з цих почуттів. І це дало мені впевненість, що почуття ці не зруйнують Вашої любові до мене і до Друг Друга. Мені тоді було дуже страшно.
  Від Вас я знаю, що відсутність слів - це спосіб залишатись в стосунках, не зважаючи ні на що.

  І саме ці почуття дали мені зрозуміти, що шлюб - це фікція. Це можливість триматись за те, що не володіє ціною стосунків.
  Він для тих, в кого не вистачає сміливості.
  Він для тих, хто готовий обманювати себе і знищувати своє життя.
  Він для тих, щоб не робити друг другу боляче.
  Він для того, щоб зупиняти сльози.
  Він для тих, в кого стосунки не володіють цінністю почуттів.

  В мене ж існують стосунки. В них ціна - занадто висока, щоб дозволити собі смерть почуттів. В мене є можливість робити боляче іншому, люблячи при цьому. Я знаю, що біль більша за стосунки і залишаюсь поруч. Я знаю, що ця біль - це не причина вмирати, хоча і дуже хочеться. Це від тебе мама. Я знаю, що тобі боляче, але люблю тебе. Це від тебе, тато.

  В будь-яких стосунках існує пауза.
  Ця пауза - щоб зробити своє життя солодшим, коли дуже гірко. Не те гірко, що часом кричать на ідіотичному дійстві під назвою "весілля", а те, коли немає з ким поділитись. Те, що викликає потребу в любові. Те, коли потреба не задовільняється і при цьому все ще хочеться жити з посмішкою на обличчі.
  В цій паузі щасливий той, хто із страхом вибирає іншого. Дарує йому те, чого дуже бракує собі. Прощає відсутність, з надією залишається, очікуючи.

  Я знаю, що ти у мене не єдина. Як і я у тебе. Я знаю, що я твій. І ти знаєш, що ти моя.
  І ми все ще разом, хоча і з паузами. Ми бачили сльози одне одного, і тримались за руки, незважаючи на біль, що переповняє нас. І дякуючи тим, хто створив нас - це не причина...
  Propeople Expert  Останні коментарі

  Персональна сторінка - @podarok - IT - діалоговий терапевт, гештальт терапевт - Андрій Поданенко

  2573841.10674325.1268921397.67568a6a3828d47f6ba313354812e5c9