AVATAR - 3D - нюанси технології...

Ви є тут

AVATAR - 3D - нюанси технології...

Первинні вкладки

  Сходили ми нарешті на 3D версію Аватара...

  Взагалі трошки по іншому подивився я на цей фільм.

  Перших 20 хвилин очі звичали до нового - на мою думку - трошки перестарались з глибиною перспективи - не зовсім воно так є насправді.
  Звісно, я розумію, що це зроблено для того, щоб відчути саме ефект трьохвимірності, але...

  Найбільший недолік самого ефекту - фокусна віддаль камер, що знімають відео для правого і лівого ока - залишилась на тому ж самому рівні розвитку - відсутня реальна ефективність живого 3D - коли я хочу глянути на якусь деталь десь в глибині перспективи, а камери сфокусовані на передньому плані - ясне діло, що в мене наївного нічого не вийде - глибина фокусу низька.
  Цей облом досить важко переноситься очима - все майже реальне, але глянути на щось, що поза фокусом камер - досить великий напряг для очей.
  В результаті приходиться спостерігати лише за переднім планом, бо погляд в перспективу часто ні до чого доброго не приводить. В цьому плані звичайний 2D розфокусований задній план сприймався набагато легше, бо не викручував очей.

  Впевнений, що мультфільми тут будуть на вищому рівні спочатку - там робота з фокусною віддаллю набагато простіша і в режимі 3D все буде легше.

  Також проблема тривимірності - частота кадрів. Вона повинна бути вищою, бо на динамічних ділянках чітко видно слабкість техніки - 25 герц моє око бачить чітко.

  По суті технологія - це два окремих відеопотоки, які одночасно показуються на одному екрані, а окуляри вже відфільтровують поляризоване світло для правого і лівого ока.

  Реалізація дуже проста, ефект - найдзвичайно реалістичний, але ясне діло не без недоліків.

  І взагалі я сумніваюсь в тому, що можна буде дойти до максимальної реалістичності без безпосереднього втручання в мозок.

  Дивлячись на роботу, що зроблено над цим фільмом, можу передбачити додатковий прибуток самих кінотеатрів, бо реалізація подібного вдома - річ непроста.

  Найпростіше - це окуляри, за принципом того, як в дитинстві була іграшка - перегляд слайдів через бінокуляр - праве око дивилось на правий слайд - ліве на лівий і отримувався повноцінний 3D ефект, нічим не гірший за той самий АВАТАР. Тут навіть перевага перед кінотеатром - віддаль між осями очей можна відрегулювати, а в кінотеатрі - ні.
  Звісно, що люди в більшості своїй мають +- однакову віддаль між очами, але точно знаю, що розвівши цю віддаль можна поглибити ефект тривимірності, а зблизивши - отримати 2D.
  І тут як всюди - переборщиш - очі вилізуть, недоборщиш - глибини ефекту буде замало.

  Впевнений, що з цими 3D - будуть значні зміни як в відеоіндустрії, так і в банальному комп'ютерному світі - поява тривимірних програм, навіть вебсайтів - далеко не за горами. Технічно це наразі складно, але фактично - до цього зовсім не далеко. Тривимірні монітори вже присутні на ринку і коштують менше 1000 доларів. Правда потрібні окуляри і відпочинок очам.

  Тривимірний фільм буде займати рівно вдвічі більше місця на диску чим двомірний - два треки як не як(хоча це вже можна було бачити на DVD дисках з присутніми окремими доріжками "під іншим кутом").

  А взагалі - круто!
  Правда я зовсім не жалкую про те, що подивився спочатку в 2D.

  Коментарі

  "Тривимірний фільм буде займати рівно вдвічі більше місця на диску чим двомірний - два треки як не як"

  Не обов'язково, це як джойнт стерео в мп3 - різниця від моно в розмірі майже невідчутна - просто писатимуть не все "праве" відео, а лиш його різницю від "лівого".

  Згоден.
  але суть лишається - в кінцевому рахунку отримуємо два різних потоки.
  Технологія ж збереження на носії може бути різною.

  Розмір буде в 1.5 раза більший за простий 2D фільм.

  http://www.3dnews.ru/news/utverzhdeni_okonchatelnie_spetsifikatsii_dlya_blu_ray_3d/

  [...] Багато шороху в Україні наробив фільм “Аватар”, з можливість перегляду його в 3D форматі. Ціна квитків в кінотеатрах була в два рази вища ніж на прості сеанси, та це не заважало українським глядачам ринути на сеанс “Аватару”. Майже кожний український блогер, після відвідин цього фільму, відписався в блозі. Пропоную вашій увазі, враження від фільму Андрія Поданенка, AVATAR - 3D - нюанси технології… [...]

  Propeople Expert  Останні коментарі

  Персональна сторінка - @podarok - IT - діалоговий терапевт, гештальт терапевт - Андрій Поданенко

  2573841.10674325.1268921397.67568a6a3828d47f6ba313354812e5c9