Коректність участі в гештальт групі

Ви є тут

Коректність участі в гештальт групі

Первинні вкладки

  Минула моя перша триденка в МГІ групі першої ступені.
  Почну з головного - участь в групі.

  1. Будь зосередженим(ною) - частіше думай про те, що хочеш від групи. Перед кожною зустріччю знайди час списати себе, що чекаєш від цієї зустрічі.
  2. Будь гнучким(ою). Навіть часто представляючи, чого очікуєш від зустрічі, будь готовим(ою) до того, що не входить в твої плани.
  3. Будь жадним(ною), якщо мова йде про роботу. Успіх групи залежить від твого бажання працювати на користь собі. Якщо постійно будеш очікувати "своєї черги" або намагатимешся на заняттях прикинути, на яку частину часу маєш право і будеш подавляти цю спонтанність, то скоро з розчаруванням побачиш, що твій час так і не приходить.
  4. Частіше згадуй про почуття. Важливо ділитись думками, але важливіше розмовляти про почуття. Рідше починай свої слова із "на мою думку...", "я думаю..", частіше із "я відчуваю..."
  5. Більше виражай себе. Часто ми не наважуємось виражати свої почуття і думки, бо боїмось виглядати нерозумно. Але не варто забувати, що група є ідеальним місцем, де можна побачити, що відбувається, коли виражаєш свої почуття. Якщо щось відчуваєш по відношенню до групи або до деяких її учасників - обов'язково розкажи. Існує величезна різниця між думками про себе і розмовами вслух.
  6. Не чекай. Чим більше будеш відкладати активну участь в групі, тим важче буде почати.
  7. Не мовчи. В того, хто мовчить, - менше шансів отримати від інших учасників важливу інформацію про себе. Крім того, вони часто думають, що ти тільки спостерігаєш і оцінюєш їх. Своїм мовчанням ти позбавляєш інших можливості повчитись у тебе.
  8. Експериментуй. Група є місцем, де ти можеш вільно і безпечно різнобічно показати себе. Спробувавши тут, дещо потім зможеш перенести в реальне життя.
  9. Не чекай, що все поміняється миттєво. Дай собі час змінити себе і своє життя в потрібному напрямку. Ніщо не відбувається одразу.
  10. Уникай порад і задавання питань. Твої думки і почуття, висказані іншому, - цінніші будь-якої поради. Запитувати потрібно так, щоб співрозмовник розкрився, а не замкнувся і вимушений був оборонятись.
  11. Звертайся прямо. Не говори про інших в групі в третій особі. До кожного звертайся безпосередньо.
  12. Не поспішай з допомогою. Якщо хтось розповідає про свої наболілі проблеми, не спіши переривати його і утішати. Людина вдосконалюється, переживаючи біль - дозволь їй це.
  13. Реагуй, якщо хто-небудь говорить щось про тебе, реагуй - байдуще, позитивна чи негативна твоя реакція. Це підвищує довіру в групі.
  14. Будь відкритим(ою) на реакції інших. Приймай будь-які реакції на тебе, а не тільки приємні тобі. Однак не спіши швидко погоджуватись із всім або одразу все відштовхувати.
  15. Реагуй на терапевта(ів). Так ти зможеш краще зрозуміти свої реакції на авторитети взагалі.
  16. Не навішуй ярлики ні на себе, ні на інших. Одразу реагуй, якщо хтось або дивиться на тебе занадто однобічно. Вирішуй сам(а), наскільки варто розкриватись.
  17. Використовуй досвід групи. Постарайся змінити в житті те, що дізнався і чому навчився в групі.

  Якщо розповісти трошки про групу, як я вже і казав на групі - група дуже активна. З неповних трьох днів у нас було 4 сесії, кілька експериментів.
  В групі - більшість жінки. Є троє мужчин - тренер і двоє в групі, правда на цій триденці одного не було.

  Якщо розповідати про себе - було нелегко. Після групи - спав як вбитий, втома брала дуже сильно. Що свідчить, що працював. Готуюсь до своєї сесії і задумався про персональну терапію.

  Наступна триденка буде в кінці лютого і у нас трошки не вистачає учасників (зараз в групі 15 чоловік) - потрібно 20, щоб не виникало як мінімум фінансових проблем в групі - після закінчення першої ступені - частина людей відсіюється, а для фінансової безпеки групи потрібно десь 16(оплата оренди, гонорарів, "бубликів").

  А отже, я запрошую до нас в групу будь-кого, кому необхідно покращити якість свого життя. У нас є люди з Дніпропетровська, Полтави, Києва, Запоріжжя...
  Група залишається вдіритою до нових учасників ще одну триденку - потім будем закриватись, бо прийняття нових учасників завжди обмежене - інакше постає питання безпеки в групі.

  Гештальт - це сила.

  PS. гм... і чому я написав саме "сила"...

  Коментарі

  [...] потреба - читати книжки. Я людина - мегалінива і [...]

  [...] грудня, в мене була планова зустріч з двома "особами" з гештальт групи, в якій я "навчаюсь" на першій ступені [...]

  Propeople Expert  Останні коментарі

  Персональна сторінка - @podarok - IT - діалоговий терапевт, гештальт терапевт - Андрій Поданенко

  2573841.10674325.1268921397.67568a6a3828d47f6ba313354812e5c9