I Hate Advertising.

Ви є тут

I Hate Advertising.

Первинні вкладки

  Створював я колись сайт для компанії, що досить близько торкається рекламного бізнесу.
  І зайшла мова про коментарі.
  Тобто, як відомо, один з принципів web2.0, це те, що він базований саме на простоті висловлення своєї власної думки і на отриманні зворотнього зв'язку.

  web2.0 - i hate ads


  Для багатьох даний принцип - цілком нормальне явище, а для директора даної компанії, з ким я формував технічне завдання на створення вебсайту - даний принцип виявився "несумісний з життям".


  І лише після статті УБ щодо "навчіть нас рекламі", мені згадався даний випадок.
  В мене чітко перед очима були очі замовника, які ледь не вилетіли з орбіт із словами

  "Як це так? Щоб ХТОСЬ, без НАШОГО дозволу, писав всяку ФІГНЮ на НАШОМУ сайті?".

  Чесно кажучи, в той момент я просто сприйняв даний факт, але зараз, після значного періоду(більше двох років), в мене ці слова викликали цілу хвилю запитань і відповідей.

  web2.0 - i hate advertising


  Ще один досить цікавий момент - цитата-стереотип від Евгений Шевченко aka Ace.

  ...маленькие сайты банально не умеют продавать. Те, кто пробовал у них что-то купить, подтвердят. Ответ на запрос о размещении рекламы может обрабатываться от 10 минут до недели, форматы баннеров часто нестандартные. И по поводу оплаты: они никогда не принимают безнал. Вы можете сколько угодно рассуждать об удобности вебманей. Но бухгалтеру крупной компании гораздно проще и прозрачней заплатить Яндексу или Мете в белую, чеб разбираться с серыми схемами...


  Не хочу класти на лопатки Євгенія, як він це зробив з "маленькими сайтами", але хочу, щоб таких стереотипів було якомога менше серед тих, з ким доводиться мати справу в професійній сфері. Тому покладу на лопатки лише цих 458 символів, які досить сильно мене торкнули.
  Отже. Нічого особистого в наступних словах немає!.

  1. маленькие сайты банально не умеют продавать

  2. Як і великі компанії. Я досить близько знаходжусь до рекламного бізнесу України і "відгрібаю" теоретично і практично всі недоліки і плюси спілкування в ланцюжку "рекламодавець"-"рекламне агентство"-"рекламна площадка", тому можу лише зробити певне "блєдноє подобіє саркастичної ухмылкі" на своєму обличчі щодо професіоналізму продавців і покупців. В даному випадку я не розглядаю товар "рекламного агентства"(послуги), бо вони - окрема тема і не стосуються реклами.

  3. Те, кто пробовал у них что-то купить, подтвердят.

  4. Ні... Давайте будемо фактами кидатись, а не словами.

  5. Вы можете сколько угодно рассуждать об удобности вебманей. Но бухгалтеру крупной компании гораздно проще и прозрачней заплатить Яндексу или Мете в белую, чеб разбираться с серыми схемами...

  6. Стоп... Стоп... Стоп... Стоп... Відколи готівковий розрахунок - сіра схема?
   В даному випадку платник податку(Юридична особа) не бере до уваги можливість видачі готівки виконавцю з виплатою податків. Я багато разів робив певні роботи юридичним особам і не було жодних проблем отримання готівкових виплат.
   Якщо "бухгалтер компанії(я так розумію під даною метафорою розуміється банальна юридична особа)" не вміє перетворити безготівку в готівку - то це вже "носорогість" самої компанії.
   А ще, до відома шановних читачів, існують рекламні агентства, які аж пищать - хочуть заробити відсоток на своїх послугах, і вони, без жодних проблем зможуть стати ланкою перетворення безготівкових грошей юридичної особи замовника та фізичної особи - рекламної площадки(хай буде блогера). Питання вартості їхніх послуг, проблем жадності щодо відсотків і тому подібного офтопіку - теми зовсім інших статтей в минулому і майбутньому цього і інших сайтів.

  7. Ответ на запрос о размещении рекламы может обрабатываться от 10 минут до недели

  8. Можу навести досить банальний приклад розміщення реклами в пресі України(без рекламного агентства, бо там ще довше і складніше).
   Рекламодавець шукає рекламні площадки, в яких планує розмістити для прикладу власні графічні макети(банери).
   Серед фактів

  • тривалість обробки замовлення аж до самого виходу може займати від кількох днів до півроку!!!.(Про години тум мова навіть не ведеться!)
  • досить значний відсоток браку і непорозуміння, коли замовлена реклама виходить не на замовлених сторінках, в неправильному розмірі, в зміненому форматі(підгон реклами під верстку із непропорціним масштабуванням), в чорнобілому форматі замість кольорового, тощо. І тут я упускаю такі моменти, як п'яний друкар суботнім вечором замість червоної фарби поклав жовту...
  • Ціна. Для прикладу. Одноразово Чорнобіла Полоса(1/4 1/8 сторінки) в газетному виданні з тиражем в десятки тисяч копій(часто накрученому в більший бік!) регіонального значення(Скажімо "Вінницькі пивовари" - газета видумана прим. автора) коштує рівноцінну вартість розміщення банерів на десятках-сотнях українських блогів протягом цілого року.

  • По останньому пункту мені важливо додати, що ефект від реклами в подібних друкованих виданнях є лише при багаторазовому розміщенні(в даному випадку кількість разів множте на вищеназвану Ціну)

 • форматы баннеров часто нестандартные.

 • Більшість(за 90%) друкованих видань мають унікальні сітки розмірів макетів.

  Маю велику надію на те, що мої слова будуть сприйняті як конструктивна критика, а не як особисті чи ще якісь там образи.
  Чесно кажучи, в мене склалось враження, що людей, що створюють друковані видання - рахують за професіоналів, а тих, хто роблять аналогічні видання в інтернеті - за школярів.

  А тепер, можете спробувати замовити рекламу на будь-якому українському сайті і паралельно зробити це в якусь газету для порівняння.
  Мені дуже цікаво почути враження від такого порівняння.

  PS. Хочеться закінчити статтю словами Ярослава Федорака

  І ось тут, я згоден, потрібно багато що змінювати. При чому як з боку блогерів, так і з боку агенцій. Вони не вміють? А ви навчіть!


  Тільки останній вислів я б замінив на
  "Давайте вчитись разом!".
  Бо спірне питання, хто кого може навчити більше.

  Коментарі

  не скоро дискусії про рекламу припиняться...

  "існують рекламні агентства"...
  тоді доведеться комусь віддавати по 5 доларів з 15 за баннер... (людська жадність).

  Якщо не віддаш тих 5 - не отримаєш 15
  Це закономірність

  Цікаво, за яким принципом ти обираєш блог для публікації тієї чи іншої статті? Бо ця стаття, я на мене, цілком тягне на публікацію в УКРВЕБі! Не втримався від спокуси поставити посилання на неї у своїй останній публікації! :)

  Загалом, це одна з небагатьох твоїх статей, в якій я згоден практично з кожним словом...

  Укрвеб - більш технічний блог, намагаюсь туди публікувати менш емоційні статті.

  одна з небагатьох твоїх статей, в якій я згоден практично з кожним словом...

  Лиш тепер догнали мене ці слова...
  І я бачу тут в більшості своїй хорошу тенденцію, бо мені більш цікаво мати справу з людьми, що мають іншу точку зору по відношенню до моєї!

  Як на мене, то така агенція з таким підходом довго не протягне. Одна справа, коли замовники бояться, щоб не дай бог хтось, десь не написав поганого (або неоднозначного) про їхню компанію, але коли навіть агентство зворотнього звязку боїться...

  І НМД - досить непогано тягне... В старих методів в нашій країні є досить сильний фундамент, на якому навіть "неправильні позиції" іноді виграшні.

  //Стоп... Стоп... Стоп... Стоп... Відколи готівковий розрахунок - сіра схема?

  Перечитай ще раз, те що ти перед цим цитував :). Я думаю він мав на увазі, що безготівковий рахунок, тобто розрахунок через вебмані - це сіра схема. А маленькі сайти не готові отримувати розрахунок готівкою, бо це потрібно провести по документах.

  PS. Ну й зачепило тебе :). Я теж його читаю, але більшість пропускаю повз вуха.

  Ну тоді для чого читати, якщо пропускаєш повз вуха 8)))

  Щоб знайти істину її треба шукати :)

  [...] тільки я, але і на Українській блоґосфері, і в статті I Hate Advertising від Podarok. Що ж… Я також напишу - я ненавиджу [...]

  Propeople Expert  Останні коментарі

  Персональна сторінка - @podarok - IT - діалоговий терапевт, гештальт терапевт - Андрій Поданенко

  2573841.10674325.1268921397.67568a6a3828d47f6ba313354812e5c9